EESTI ENERGIA = PAHA. EESTI VALITSUS = HEA.

Eesti Energia tegi oma hinnaküsimisega kindlasti uue rekordi elektri hinna tõstmise soovi suurusjärgus.

Selle põhjustele ja reaalsele vajadusele peab andma hinnangu Energiaturu inspektsioon ja see ei ole siinkohal minu asi targutada.
Mis aga sundis oma arvamust avaldama on see, et vägisi tundub, et tegu on järjekordse suurepärase ideega, mille tulemus on ette kokku lepitud.
Rahandusministeerium on oma erinevates prognoosides planeerinud elektri hinna kasvuks aastal 2008 suhteliselt optimaalse – 6%. Samas tundub, et tõenäoliselt ei ole see tõesti piisav ja Eesti Energia vajadused kvaliteedi ja arengu tagamiseks on suuremad.

AGA – kahjuks ei saa tänane valitsus endale lisaks õlle hinna tõstmisele lubada veelkordset hinnatõusu läbisurumist ja seetõttu antaksegi tasakesi signaal, et Eesti Energia tuleb välja suurusjärgu võrra suurema küsimisega ning saavad nii ettevõtjate, kui ka eraisikute pahameele enda peale. Ajakirjandus ja ettevõtjad annavad turmtuld ning siis ilmub (oh üllatus, oh üllatus ) hea valitsus, kes ütleb valju ja selge häälega, et 23 % elektrihinnatõusu ei tule. Meie seisame selle eest, et elektri hind kasvaks vähemalt 2,25 korda vähem!!!

Ja lõpuks ongi valitsus hea, sest elektri hind tõuseb “vaid” 10-12% ja kõik on õnnelikud : inimesed, et hind ei tõusnud 23% ja ka valitsus, kes tegelikult sai täpselt oma tahtmise. Saavutati ju 2 x suurem hinnatõus, kui algselt oli planeeritud, kuid millest jäi selgelt väheks, kui hakati eelarve suurt pilti kokku panema ning avastati, et ilma EE dividenditeta ei saa mitte asja tasakaalu.

Kui rahvas on õnnelik, on ka riigijuhid õnnelikud!
Kahjuks peame selle õnne ka üheskoos kinni maksma, kuigi õnn ei pidanud ju seisma rahas …

Comments
Share
Kajar