MINISTER SEEDERI KEVADSÕNUM: VALITSUSERAKONDADE MAAILMAVAADE ON RIIGILE KAHJULIK!

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil üllatas mind siiralt isamaalasest põllumajandusministri ülestunnistus, et tegelikkuses on valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade maailmavaated riigile kahjulikud. Tsitaat minister Seederi kommentaarist riigieelarve kärbete teemalisele küsimusele: “Nii et täna on selline olukord ja ma arvan, et kõikidel valitsuserakondadel tuleb oma poliitilisest maailmavaatest loobuda riigi huvide kasuks teatud määral. Ja see on paratamatu.”

Ehk minu hinnangul andis ta selgelt mõista, et teataval määral tuleb siiski oma riigivaenulikku maailmavaadet jätkuvalt ellu viia!? Inimesetele aga kuulutatakse edasi, et see on hea neile ja riigile, samas ise on juba jõutud majanduskriisi tulemusel arusaamisele, et kõigi kolme maailmavaatelised seisukohad kahjustavad riiki.

Tuleb tõesti tunnistada, et tänasesse valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade poliitikud on viimastel päevadel rohkemgi teravaid märkusi teinud. Nimelt kolmapäevases Foorumi saates suutis üks juhtivatest oravatest anda eestimaalastele selge sõnumi, et täna oma inimesi ja riigi majandust abipakettidega turgutavad riigid on lollid . Ehk ta sisuliselt avaldas arvamust, et Saksamaa on loll, Soome on loll, Ameerika Ühendriigid ja Jaapan on päris lollid. Reformierakonna juhitud Eesti on tark.

Vot selline arrogantne enesekindlus paneb tõepoolest tundma heameelt selle üle, et endine majandusminister sukeldus eraärisse ning müüb kullakamakaid, mitte ei aita riigivankrit veelgi kiiremini kraavipõhja keerata. Sõnumiga, et ärme teeme midagi ja ootame – ei ole täna väga midagi peale hakata.

Riigil on vaja tegutseda selle nimel, et edaspidi hakkaks majandus taas kosuma ning selleks tuleb riigil ikka hing sees hoida, mitte lasta kõigel minna ammendunud ultraliberaalset teed. Kui vanker ikka kolinal mäest alla veereb, siis ei hakka ta mingi valemiga ise uuesti mäkke veerema – ikka on vaja kõrvalist abi, et ta taas ülesmäge lükata!

Lõpetuseks veelkord tunnustus põllumajandusministrile ja tõepoolest – lõpetage see riigile kahjulik tegutsemine ära.
Hakake tööle riigi huvidest lähtuvalt ja selleks teile ilusaid kevadpühi ning palju jõudu 🙂

Comments
Share
Kajar