ROHELINE TEE RIIGIOMANIKUKS

Vanadel headel aegadel, kui oli halb pähkliaasta ning oravatel enda talvevarude hankimisega kitsaks läks, tuli „ohverdada” mõned tõsised poliitikategelased poliitiliselt sõltumatust eeldavate ametite etteotsa – kõigepealt läks oravakoopasse Riigikohus, siis Eesti Pank ja peoga pisemaid asju pealekauba.

Praegu tundub, et lisaks pähklitele on ka käbide järele tekkinud suur nõudlus ja selleks, et neile ligi pääseda on ju vaja oma mehed metsa saata.
Ja enne, kui vaadelda aastat 2007, tahaks meelde tuletada, et energiasektori ärastamisest on olnud oravad ka enne huvitatud, kuid mingi tõeliselt tige Eestimaa eest seisev Rahvaliit oli nii risti tee peal ees, et ei suutnud Elektrijaamu koos meie põlevkivikaevandustega teps mitte oma McDonaldsimaa sõpradele ära parseldada.

Ja kuigi sel aastal on sarapuud pähklikobarate all lookas, on seda siiski kiirelt kasvanud pesakonna toitmiseks vähe. Ja kuna üks olulisemaid ministriportfelle oravate pesas on keskonna oma ja selles valdkonnas veel palju kasutamata võimalusi, tuleb näida tõelise keskkonnasõbrana ning teatada, et Eesti mets on küll alles aga halvasti hoitud ja seeläbi anda roheline tee omade toimetamisele. Nimelt sai eile ametisse Keskonnainspektsiooni peadirektor, kellel lisaks isikutunnistusele alati kaasas kollane pass, mis kinnitab, et oled õigem mees kui ilma sellise passita mehed. Täna saab paika Riigimetsa Majandamise Keskuse uus juht, kellel küll kollane lisapass puudub, kuid kui sul on ikka kaugelt silmapaistvad pisikesed kõrvad ning kohev kaarjas saba, siis ei ole formaalset dokumenti tasku vajagi.
Kokkuvõtvalt saab Eesti rahvale soovida palju õnne! Ja kui tuleval aastal kõht tühjaks läheb siis mõelge päris kindlasti, kes teie käbid ja pähklid ikka pintslisse pani!

Comments
Share
Kajar