KAJAR LEMBER

Auhinnatud maaturismi edendaja, pikaaegne vallavolikogu juht, Riigikogu liige, Eesti esimese kaasava eelarve koostanud Tartu abilinnapea.
Need on vaid mõned märksõnad, millega tegelesin kuni 24. maini 2016, mil mind siiani segaste kahtlustustega üle kallati. Läbipaistva uurimise huvides tõmbasin siis kõikidele oma tegemistele avalikus sektoris joone alla ja olen tagasi eraettevõtluses.

Olen oma loomu ja päritolu poolest alati olnud ettevõtmiste käivitaja ja poliitikas regionaalse arengu eestvedaja. 2011. aasta märtsis toimunud valimistel valiti mind Riigikogu liikmeks. 2013. aasta sügisel otsustasin sellest paljude poolt ihaldatud ametist omal soovil lahkuda, et asuda tööle Tartu rahanduse, ettevõtluse ja linnavara eest vastutava abilinnapeana.

Varem olin väga noorelt pea 7 aastat Tabivere vallavolikogu esimees. Valitud ameti kõrvalt töötasin 2 aastat rahandusministri nõunikuna kohalike omavalitsuste ja riigiettevõtete valdkonnas ning enne seda nõustasin maaelu edendajaid Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuseses.

Ettevõtlusega alustasin 1997. aastal, kui kolisin õpingutega seoses Tartusse. Olen olnud paljude ettevõtete käivitamise juures, aga kõige tuntumaks ettevõtmiseks on kindlasti 2010. aastal avatud Vudila mängumaa, mis on aastate jooksul pakkunud tööd enam kui 200 noorele ning kus aastas käib üle paarikümne tuhande külastaja.

Sünni poolest olen saarlane ning ka seal olen koos isaga juba aastakümneid tegelenud hobusekasvatusega ning 2015. aastal alustasime ka turismiteenuste pakkumist Asva puhkekülas ning 2017. aasta suvel avasime esimese etapi Asva Viikingitekülast.