ANSIP TÄNAS TUDENGEID

Veidi vähem kui kuu aega tagasi valisid üliõpilased tudengisõbraks Ansipi valitsuse. Suhteliselt tugev ettemaks valitsusele, kes ei toeta uut õppetoetuste süsteemi ehk tudengipalga ideed.

EÜL tunnustas valitsust tegevuse eest õppetoetuste seaduse ettevalmistamisel. Aga ettevalmistamise staadiumisse see asi vist jääbki. Sest mulle tundub, et peaministriparteile oli väga alandav saada tudengisõbra tiitel möödunud aasta eest ja uuel aastal proovivad nad kiirelt näidata, et nad ei ole sotsiaalselt mõtlev koduperenaiste ja tudengite partei vaid ikka seesama vana hea eduerakond omadele. Eilne uudis, et riigiteenistujatel soovitakse ära kaotada õppelaenu tagasimakse soodustus on järjekordne näide “hambad risti koalitsiooni” suurepärasest koostööst. Selle eelnõuga juhtub tõenäoliselt sama nagu ka töölepingu seaduse muutmisega, mille puhul valiti veel tankistiks eriti süütu ja malbe olekuga ministrike. Ehk minu meelest lasevad koalitsioonipartnerid oma pronksist edukust nautival juhtoinal rahulikult ämbrisse sukelduda ja siis tulevad rõõmuga parastama, et selline asi saab seaduseks küll ainult üle meie laiba.

See seadus loomulikult rõõmustab eraettevõtjaid, sest töökoha valikul kaob üks väga oluline avaliku sektori eelis. Iseenesest on siin võibolla ka palju põhjuseid, miks selliseid soodustusi ei peaks olema, kuid seda suurem surve tekib ju ametnike palkade kasvatamiseks ja lõppkokkuvõttes ei suuda ma siin küll riigile mingit edu võtit näha. Riigi reaalne rahaline võit on kahtlane ja oluliselt raskeneb inimeste leidmine riigi või kohaliku omavalitsuse ametikohtadele. Ja minu hinnangul oleks see järjekordne hoop kehvemal järjel olevate perede võsukestele, kes sooviksid omandada kõrgharidust…

Comments
Share
Kajar